Bizi Takip Edin:

Avrupa Reklam
GenelAraç Giydirme Hakkında Her şey

Araç Giydirme Hakkında Her şey

Araç giydirme, sanılanın aksine markanız için mükemmel bir tanıtım yöntemidir. Doğru ve başarılı bir araç giydirme, trafikte markanız adına önemli bir fark yaratır. Diyelim ki her gün yollarda olan bir araç filonuz var. Eğer araçlarınız şirketinizi görsel olarak temsil etmiyorlarsa, aslında büyük bir fırsatı kaçıyor olabilirsiniz. Sektörünüz ne olursa olsun markanız için farkındalık oluşturmak istiyorsanız, bu tanıtım modelini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Şimdi gelin, reklam giydirmesi olarak da bilinen bu tanıtım modelinin detaylarını birlikte inceleyelim.

Araç Giydirme Nedir?

Söylediğimiz gibi, etkili reklam uygulamalarından biri. Cast folyo ismindeki yapışkanlı, kalınlığı 0,05 mm olan bir PVC ile bu işlem gerçekleştiriliyor. Neden bu kadar ince bir folyo kullanılıyor derseniz; aracın kanal oluklarına folyonun rahatça esnetilerek yerleştirilmesi için bu gerekli. Araç üzerine baskı da diyebileceğimiz bu işlem, direkt olarak aracınızın boyalı yüzeyine yapılıyor. Talebiniz doğrultusunda tüm araca ya da bir kısmına uygulanabiliyor. Yine talebe göre mat ya da parlak olabiliyor. Aracınızın görüntüsünü hızla değiştirerek, canlı, benzersiz ve dikkat çekici bir markalaşmanın önünü açmış oluyorsunuz.

Araç Üzerine Baskı Nasıl Yapılır?

Önce aracın ölçüleri alınıyor. Ölçüler alındıktan sonra ise araç giydirme tasarımı belirleniyor ve üretim aşamasına geçiliyor. Araç giydirme tasarımının profesyonel grafikerler tarafından yapılması ayrı bir önem arz ediyor. Zira bu işlemin en önemli aşamalarından birinin grafik tasarım olduğunu söylemeden geçmeyelim. Ayrıca reklam giydirmesi yapılırken kapı kollarına, kapı aralarına, çıtalara, farlara vb. yerlere dekupe yani kesme işlemi de yapılacağından bu konuda da çok dikkatli olmak gerekiyor. Herhangi bir yazının, logonun ya da görselin bu alanlara gelmemesi için çok titiz bir çalışma yapılıyor. Bu nedenle bu işlemini gerçekten profesyonel bir ekibe yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Araç Kaplama İşleminin Reklam Etkisi

Trafikte ve otoyollarda yaratacağınız farkındalığı bir kenara koyuyoruz. Sektör bağımsız konuşacak olursak araçlarınızı potansiyel müşterilerinizin konuşlandığı yerlerde de görünür kırabilirsiniz. Bazen bir araç giydirmenin, reklam panolarından çok daha fazla dikkat çektiği bile gözlemlenebiliyor. Reklam panolarında genelde amaç belli olduğundan tüketici algısında belli bir yeri var. Ancak bu işlem, tüketicileri hiç beklemedikleri anda yakalayan bir reklam yöntemi. Dolayısıyla kimi durumlarda etkisi daha fazla olabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Makine Parkuru Nedir? Ne İçin Kullanılmaktadır?

Araç Giydirme İşleminin Faydaları

  • Esnek ve güçlü bir reklam aracıdır.
  • Uygun maliyetlidir.
  • Filonuz büyüdükçe, reklam varlığınızı da büyütme olanağı sağlar.
  • Hızlı bir şekilde çıkarabilir ve aracınızı eski haline istediğiniz zaman döndürebilirsiniz.

Araç Giydirme İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk 1-2 hafta aracınızı yıkamacıya getirmeyin. Folyonun araca tam olarak yapışması için güneşli ve soğuk ortamlarda 1-2 hafta geçirmesi gerekiyor çünkü. Bu süre içerisinde aracınızı nemli bir bez ile temizleyebilirsiniz. Bu süre geçtikten sonra bile yıkamacıyı yine de uyarmakta fayda var. Tazyikli su ve fırça darbeleri, kaplamanın sökülmesine neden olabilir.

Araç Giydirme Sökümü Nasıl Yapılıyor?

Genel olarak işlem, folyonun önce fönle ısıtılıp sökülmesi şeklinde gerçekleşiyor. Bazı durumlarda folyo sökücü olarak isimlendirilen kimyasal bir madde de kullanılıyor.

5 yıldan fazla kullanılmış araç kaplamanın sökülmesi için profesyonel bir ekipten yardım almanız gerekiyor.

Avrupa Reklam olarak araç giydirme işlemlerinde oldukça profesyonel ve işinin ehli bir ekiple çalışıyoruz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Avrupa Reklam ile ilgili hem en güncel paylaşımlardan hem de kampanyalardan haberdar olmak için Instagram hesabımızı takip etmeyi ihmal etmeyin.

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir