Bizi Takip Edin:

Avrupa Reklam
GenelMağaza Tabelası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mağaza Tabelası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tüketicilerin rutin ihtiyaçları hiçbir zaman bitmiyor, evet. Ama yine de söz konusu bir mağaza ya da işletme olduğunda ticari kaygıları yok saymak pek doğru bir hareket olmayacaktır. Yani işletmeniz için atacağınız her bir adım, her daim önemini korumaya devam edecek. Mağaza tabelası seçmek de bu adımlardan biri ve hatta en önemlileri arasında bulunuyor. Mağazanız hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun, iyi bir mağaza tabelası seçmeniz şart. Olur da, “tabela olsun yeter” diye bir düşünceye kapılacak olursanız bu mağazanız için gerçekten büyük bir hata olur. Şimdi gelelim mağaza tabelası seçerken dikkat etmeniz gereken noktalara…

1. Kurumsal Marka İmajı

Her şeyden önce hangi tabela çeşidini seçeceğinizi ve teknik özellikleri bir kenara bırakalım. Bir mağaza için, hatta sadece mağaza için değil bir marka için kurumsal imaj gerçekten çok önemli. Seçeceğiniz tabelanın kesinlikle bu imaja hizmet etmesi gerektiğini unutmayın. Tabelanın üzerinde yer alacak metin, harf, kısacası görsel anlamdaki her şey kurumsal marka imajınızı yansıtmalı.

2. Mağaza Tabelası Konumu ve Açısı

Yani mağazanızın girişinin hemen üzerinde mi yer alacak, kapının sağına ya da soluna mı yerleştirecekseniz, sadece karşıdan bakıldığında mı fark edilecek, yoksa sağdan ve soldan bakıldığında da fark edilebilir mi olacak? İşte bunların hepsi tabelanın konumunu bir an önce belirlemeniz gerektiğinin işareti. Siz ne kadar dikkat çekici bir tabela tercih etseniz de doğru yere konumlandırmaktan sonra istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

3. Mağaza Tabelası Çeşidi

Tüm bunlara karar verdikten sonra tabela çeşitleri arasından da bir seçim yapmanız gerekecek. Yine burada da kurumsal marka imajınıza uygun bir tabela seçmenizi öneriyoruz. Ancak işlevsellik de oldukça önemli olduğundan, ne ölçüde dikkat çekmek istediğinize ve tabi bütçenize göre bir modele karar verebilirsiniz. Genelde mağaza tabelası söz konusu olduğunda ışıklı tabela modellerinin tercih edildiğini de belirtelim.

İlginizi Çekebilir: Tabela Karşılaştırma: Markanız İçin En İyi Tabela Hangisi?

4. Tabelanın Boyutu ve Fonksiyonelliği

Tabelanızı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da tabelanın boyutu. Mesela mağazanız çok küçük bir girişe sahip diyelim, tutup büyük bir tabela tercih etmemelisiniz mesela. Ya da bunun tam tersini de düşünebilirsiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz tabelanın fonksiyonel olması da oldukça önemli. Kaliteli ve yapmak isteyeceğiniz yenilikler olduğunda size kolaylık sağlayacak bir tabela olmalı.

5. Mağaza Tabelası Dayanıklılığı

Mağazanız bir AVM içinde ya da cadde üzerinde yer alıyor olabilir. Tabelanızın her koşula dayanıklı olması da seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta. Ama özellikle cadde üzerinde yer alıyorsa, kesinlikle olumsuz hava şartlarına dayanıklı bir tabela seçmenizi tavsiye ediyoruz. Ne olursa olsun her türlü duruma karşı koyabilecek dirence sahip bir tabela tercih etmelisiniz.

Avrupa Reklam olarak mağazanız için doğru tabelayı seçmeniz konusunda size harika çözümler sunuyoruz. Hemen buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bizi Instagram’dan takip etmeyi de unutmayın.

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir