Bizi Takip Edin:

Avrupa Reklam
GenelNeon Tabela En Çok Hangi Sektörlerde Tercih Ediliyor?

Neon Tabela En Çok Hangi Sektörlerde Tercih Ediliyor?

Öncelikle neon tabela nedir, hatta neon nedir onu bir açıklayalım isterseniz. Şöyle bir lisedeki kimya derslerini hatırlayalım; o meşhur periyodik tablonun 8-A grubunda yer alan soy gaz neon oluyor. Yani aslında birçoğumuz neonun bir çeşit gaz olduğunu unutmuş olabiliriz. Neon gazının yer aldığı tüpün içinde düşük basınçla elektrik oluştuğunda, etrafa parlak turuncu bir ışık yayılıveriyor. İşte bu yüzden de aydınlatma ürünlerinde sıklıkla kullanılıyor.

Peki Neon Tabela Nedir?

Özel bir ateşte ısıtılarak şekil verilen cam borularla tasarlanan bir reklam ürünü diyebiliriz neon tabela için. Cam boruların içerisine yerleştirilen neon gazıyla elektrolit ortam oluşturuluyor ve bu sayede renkler farklılaştırılabiliyor. Bu arada boruların içine sadece neon gazı değil, argon veya helyum gibi gazlar da basılabiliyor. Ortaya da böyle estetik ve göz alıcı bir görüntü çıkıyor.

Çok ince bir işçilik istiyor, dolayısıyla da kesinlikle güvenilir ve işinin ehli bir endüstriyel reklamcıya emanet edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Uzun süreli kullanım imkanı sağlamasından dolayı da pek çok sektörde en çok tercih edilen tabela modellerinden biri aynı zamanda. Model, grafik, logo ya da harf eklentileriyle zenginleştirilebildiği gibi, çift ve tek boru şeklinde de tasarlanabiliyor.

Neon Tabela En Çok Hangi Sektörlerde Tercih Ediliyor?

Neon tabela hem kurumsal hem bireysel hem de kamusal alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca iç ve dış mekanlarda da oldukça uyumlu bir kullanım alanı mevcut.

Kafe & Restoranlar

Neon tabelanın en sık kullanıldığı işletmelerin kafe ve restoranlar olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça dikkat çekici oldukları için hem müşteriler tarafından hemen fark edilebiliyor hem de mekana farklı bir cazibe katıyor.

Oteller

Oteller de neon tabelanın kullanıldığı yaygın alanlar arasında bulunuyor. Tıpkı restoranlarda olduğu gibi ortamın albenisini arttırmak amacıyla, daha çok otelin iç mekanlarında tercih ediliyor.

Eğlence Merkezleri & Barlar

Eğlence sektörü için neon tabelaların tercih edilmesi hiç de şaşırtıcı değil. Oldukça renkli ve cafcaflı bir dünyadan bahsediyoruz burada. Bu tarz işletmelerde özellikle iç mekanlarda bir hayli yoğun şekilde neon tabelalara rastlayabilirsiniz. Ancak sadece iç mekanda değil, dış mekanlarında da sizi karşılayan ilk şey neon tabela oluyor. Amaç hem dikkat çekmek hem de yine cazibeyi arttırmak elbette.

Hediyelik Eşya Dükkanları

Belki de şimdiye kadar hiç dikkatinizi çekmemiştir ancak hemen hemen tüm hediyelik eşya dükkanlarında neon tabela kullanımına rastlıyoruz. Sadece saydığımız diğer yerlere göre burada daha küçük ölçekli versiyonları tercih ediliyor. Hem dikkat çeken hem de fark edildiği anda insanın içini ısıtan özel tasarım tabela tasarımları çalışılıyor buralarda.

Neon Renkli Cam Tasarımları Nedir?

Neon tabeladan biraz farklı gibi görünse de aslında bu da bir çeşit neon reklam tabela modellerinden biri. Yine içerisindeki gazlarla renk kazandırılan cam boruların dış hatlarının da renklendirilmesiyle elde ediliyor. Tek farkı, neon tabelalarda daha önce de bahsettiğimiz gibi argon ve helyum gibi başka gazlar da ilave edilirken, neon renkli camlarda sadece tek bir gaz kullanılıyor. Bu da o camlara aslında gerçekten neonmuş gibi bir görüntü kazandırıyor. Bu da oldukça tercih edilen modellerden biri.

Neon Tabela Örnekleri

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir