Bizi Takip Edin:

Avrupa Reklam
Genelİkinci El Totem Tabela Almak Mümkün Mü?

İkinci El Totem Tabela Almak Mümkün Mü?

Herhangi bir sektörde faaliyet gösteren bir firmanın kendini gösterebilmek, bilinirliğini arttırmak ve ürün ya da hizmetlerini daha hızlı pazarlamak için tercih edebileceği tabela uygulamalarından biri totem tabela. Diğer tabela çeşitlerinden farklı olarak daha maksimum boyutlarda üretilmesi ve en uzak noktadan bile fark edilmesi gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Dolayısıyla maliyeti de diğer tabela fiyatlarına göre biraz daha fazla olabiliyor. Totem tabela fiyatları, tabelanın çeşidine, ışıklı ya da ışıksız olup olmamasına ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterdiği için net bir fiyat söylemek elbette ki zor. Bu biraz tabelayı yaptıracak firmanın taleplerine göre değişiyor. Ama maliyeti azaltmak için tercih edebileceğiniz bir yöntem daha var; ikinci el totem tabela.

İkinci El Totem Tabela Ne Gibi Avantajlar Sunar?

En başta tabi ki maliyet açısından avantaj sunuyor diyebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz parametreler ikinci el totem tabela fiyatlarını da etkilediği için yine net bir rakam vermek zor ancak sıfır bir tabela yaptırmak ile kıyaslandığında daha bütçe dostu olduğunu söyleyebiliriz. Tabelanın ne kadar kullanıldığı, deformasyon olup olmadığı gibi durumlar da ikinci el totem tabela fiyatlarını doğrudan etkileyen unsurlar.

Güvenilir Mi?

Bu sorunun net cevabı yok ama kesinlikle iyi araştırma yapmanız gerekiyor. Ancak bu yöntem İngiltere dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanılan bir yöntem. Alacağınız totem tabelanın aradığınız niteliklerle uyuşup uyuşmaması, hasarsız olması çok önemli. Dolayısıyla detaylı açıklamalara ve fotoğraflara sahip ilan sahipleriyle iletişime geçmenizi önerebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Neon Tabela En Çok Hangi Sektörlerde Tercih Ediliyor?

Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda biraz değinmiş olduk. Ancak yine de birkaç noktayı es geçmemeniz için buraya da not düşelim istedik.

  • İlan açıklamalarını net bir şekilde okuyun.
  • Fotoğrafsız ilanlara pek itibar etmeyin.
  • Satın almadan önce kendi gözlerinizle gördükten sonra satın alma kararını verin.
  • Aradığınız totem tabelanın sizin istediğiniz niteliklere sahip olup olmadığından emin olun.

Hangi Totem Tabela Çeşitleri İkinci El Bulunabilir?

Aslında her çeşit totem tabelayı ikinci el bulma şansınız var. Genellikle totem tabela çeşitleri tek bacaklı, çift bacaklı, likit, ışıklı ya da ışıksız, kompozit, alüminyum, çelik sac, profil, vinily germe gibi çeşitlere sahip. Satın alacağınız ikinci el totem tabelaya istediğiniz işlemi eğer model de elverişliyse ekletebilirsiniz. Yani ışıksız bir totem tabela aldıysanız sonradan o tabelayı ışıklı bir hale getirebilirsiniz. Burada dediğimiz gibi önemli olan sizin hangi niteliklere sahip bir tabela arayışı içinde olduğunuz.

İkinci El Totem Tabela Aldıktan Sonra

Satın aldıktan sonra ya da almadan önce ikinci el totem tabelanın yeterli dayanıklılıkta olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse tabelanızı yerleştirdikten sonra dip kısmına beton dökümü işlemi yaptırarak güçlendirebilirsiniz. Ayrıca iskeletinde de dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanıldığından emin olun.

Bizi Instagram’dan takip edin!

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir